Strona główna » Strefa Małej Książki – rozpocznij wielką przygodę z czytaniem!

Strefa Małej Książki – rozpocznij wielką przygodę z czytaniem!

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku Warmińskim powstała strefa promująca kampanię ogólnopolską „Mała książka – wielki człowiek”. Od 6 lat uczestniczymy w kolejnych edycjach tego wyjątkowego projektu realizowanego przez Instytut Książki w Krakowie we współpracy z publicznymi bibliotekami.

O projekcie:

Projekt skierowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz „ Krasnal w krzywej czapce”. Książki dostosowane są pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych.

Oprócz tego wyjątkowego prezentu jakim jest książka dziecko otrzyma także Kartę Małego Czytelnika, na którą będzie zbierać naklejki. Po zebraniu kompletu naklejek dla wytrwałych czytelników czekać będą kolejne niespodzianki.

#wielkiczlowiekwbibliotece