Bibi i Teka czyta

Maskotki naszej biblioteki

Podsumowanie Konkursu „Wymyśl imiona dla bibliotecznych maskotek” pod patronatem Burmistrza Miasta Lidzbarka Warmińskiego Jacka Wiśniowskiego.

25 maja 2021 roku nastąpiło uroczyste podsumowanie Konkursu „Wymyśl imiona dla bibliotecznych maskotek” pod patronatem Burmistrza Miasta Lidzbarka Warmińskiego Jacka Wiśniowskiego.

Burmistrz wręczył nagrodę dla zwycięzcy Konkursu Stasia Rosińskiego i pogratulował chłopcu twórczego pomysłu na wymyślenie oryginalnych imion dla bibliotecznych maskotek.

Na Konkurs wpłynęło 10 zgłoszeń. Po spełnieniu formalnych wymogów konkursowych 8 osób przystąpiło do rywalizacji o nagrodę. Spośród nadesłanych propozycji w wyniku głosowania Komisji Konkursowej imiona Bibi i Teka otrzymały największą liczbę głosów. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcy i dziękujemy wszystkim pozostałym czytelnikom za udział w Konkursie.

Cześć jestem Teka

Teka Jest maskotką biblioteczną. Urodziła się w marcu  2021 roku. Mieszka w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marcina Kromera  w Lidzbarku Warmińskim.
W czasie wolnym uwielbia czytać książki, szczególnie powieści kryminalne i pisać własne opowiadania. Uważa, że lekkie pióro i znajomość zasad pisowni bardzo pomagają jej w pisaniu. Niektórzy porównują ją do bohaterki książki Astrid Lindgren Pippi Pończoszanki. Chyba słusznie, gdyż ma równie wybujałą wyobraźnię oraz  mnóstwo pomysłów.  Chciałaby zobaczyć Bibliotekę w Sztokholmie. Jest fanką zespołu Gorillaz. W przyszłości chce zostać specjalistką do spraw automatyki i robotyki. Lubi oglądać filmy Marvela, utożsamia się nawet z postacią Czarnej Wdowy.
Ulubiona książka: „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy”
Motto życiowe: „Biblioteka to skarbnica lekarstw duszy”

Cześć jestem BiBi

Bibi Jest maskotką biblioteczną. Urodził się w  marcu 2021 roku. Mieszka w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marcina Kromera  w Lidzbarku Warmińskim. Interesuje się motoryzacją, bierze udział w amatorskich rajdach samochodowych dla maskotek bibliotecznych.
 Lubi słuchać muzyki rockowej i punkowej, jest fanem zespołu Depeche Mode. Często wypożycza książki z biblioteki, korzysta z aplikacji Legimi ale też kupuje przez Internet w promocji.  Jak podaje pewne sprawdzone źródło – zawsze oddaje książki w terminie. W przyszłości chciałby zostać pisarzem. Marzy o napisaniu książki o podróżach w czasie. Chciałby zobaczyć Bibliotekę Publiczną w Nowym Yorku. Jest fanem powieści gatunku science-fiction oraz książki w formie drukowanej. 
Ulubiona książka: „Jak pisać żeby chcieli czytać i kupować”.
Motto życiowe: „Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki”.