Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i na świeżym powietrzu.

9 października odbyła się VII Noc Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim pod hasłem „czytanie wzmacnia”.

Na tegoroczną noc przyjechał do nas charyzmatyczny Michał Szulim – dziennikarz, wokalista zespołu Plateau, autor dwóch książek „Miejsce Za Miejscem, czyli podróże małe i duże” i „Podróży małych i dużych… ciąg dalszy” oraz podróżnik „po godzinach”, poza utartymi turystycznymi ścieżkami. Swoją barwą opowieścią , wprowadził nas w świat dzikich, afrykańskich plemion Dorsi, Konso, Hamerów, Karo, Dassanech i Mursi. Niebywałe, że w Etiopii jest aż 80 języków, że jest to jedyny chrześcijański kraj na tle państw muzułmańskich. W kraju kawy zobaczyć można między innymi Lucy – przedstawicielkę linii człowiekowatych żyjącą 3,2 milionów lat temu oraz niezwykłą Pustynię Danakilską która uważana za jedno z najgorętszych miejsc na ziemi w którym królują lawa, sól i siarka. Z całą pewnością spotkanie nas wzmocniło. Odbyliśmy podróż po Afryce przekonując się, że warto poznawać inne zwyczaje ludzi biedniejszych materialnie ale bogatszych duchowo. Miejscezamiejscem.pl

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i w budynku.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i w budynku.Może być zdjęciem przedstawiającym książka.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i w budynku.Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „PAEA CZYTANIE NOC biblietek 9×21 nocbibliotek.pl”.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i tekst „CZYTANIE W1m”.Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i w budynku.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i na świeżym powietrzu.