Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i tekst „WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ VR W BIBLIOTECE w TYGODNIU OD 18 CZERWCA 2021 NA CZYTANIE
/ / Wirtualna Rzeczywistość VR w Bibliotece

Wirtualna Rzeczywistość VR w Bibliotece

W Miejskiej Bibliotece Publicznej przez dwa tygodnie od 7 do 18 czerwca każdy zainteresowany może przetestować sprzęt do wirtualnej rzeczywistości. Zestaw składa się z notebooka Lenovo Legion, Gogli HTC Vive, dwóch bezprzewodowych kontrolerów, i dwóch stacji bazowych.
Wśród osób dorosłych spotkaliśmy się z postawą, że „Wirtualna rzeczywistość jest nie dla mnie”. Pierwsze skojarzenia z jakimi się zetknęliśmy w bibliotece były takie, że wirtualna rzeczywistość kojarzy się z grami, zaburzeniami błędnika czy nawet lękiem. Jednak w momencie decyzji co do spróbowania, skorzystania z tej technologii, dzięki różnym formom wielozmysłowego kontaktu interakcja stała się satysfakcjonująca i angażująca dla uczestnika.
Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i w budynku.
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i stoi.