Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst „WYSTAWA 1.06.-30.06.2021 Kobieta na zamku dawniej i dziś okiem Weroniki Nowokuńskiej Moniki Lisowskiej WARMIŃSKIM UL. RATUSZOWA {3: MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IDZBARKI”.
/ / Wystawa: „Kobieta na zamku dawniej i dziś” Weroniki Nowokuńskiej i Moniki Lisowskiej

Z ogromną przyjemnością zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy fotograficznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim. Wystawa „Kobieta na zamku dawniej i dziś okiem Weroniki Nowokuńskiej i Moniki Lisowskiej”. Tym bardziej jest nam miło, że jako pierwsza wystawa zostanie pokazana właśnie w naszej bibliotece. Wystawa jest finałem projektu, który miał pokazać jak dobre rzeczy mogą się dziać, co pięknego może powstać jeśli kobiety się zjednoczą. Jeśli siła poszczególnych kobiet, pasja każdej z osobna, zapał, odwaga i kobiecość połączą się w jedno. Projekt „Kobieta na zamku dawniej i dziś” pokazuje te same kobiety w wersji współczesnej, sensualnej oraz w wersji artystycznej, z minionych epok. Wystawę można obejrzeć od 1 do 30 czerwca w Czytelni MBP.
Bo w tym projekcie jak i w życiu dwie fotografki zostały przyjaciółkami. O czym świadczy nie tylko połączenie dwóch zdjęć w jedno, ale i ten projekt i jego finał. Nie byłoby go, gdyby nie ta przyjaźń i wsparcie. Są po to aby pokazać jedną kobietę w dwóch różnych odsłonach, pokazać jak zmienna była i jest, ale stale piękna i wspaniała, co jest niezmienne.
Weronika Nowokuńska pasjonuje się fotografią sensualną. Na sesje do niej przychodzą panie, które chcą zatrzymać w kadrze swoją kobiecość. Te kilka godzin przed aparatem to dla nich okazja, do tego, by poprawić sobie humor, dowartościować się, przekroczyć swoje ograniczenia.
Monika Lisowska fotografka i mama na pełny etat, w zdjęciach widzi magię. Tą pasją zaraził ją dziadek. W minionym roku na wystawach mogliśmy oglądać zdjęcia z cyklu „Sierpniowe portrety okiem Moniki Lisowskiej”. Pokazała na nich swoich synów w strojach z Powstania Warszawskiego.
Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób i w budynku.
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku.
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie siedzą i w budynku.
Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i w budynku.
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i w budynku.Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko, siedzi i w budynku.
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i w budynku.
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i w budynku.