Wystawa "Demony, duchy. Kto mieszka w bajkach Warmii i Mazur" prezentuje wybór legendarnych i baśniowych postaci, stworzeń i upiorów, znanych z warmińskich i mazurskich gadek oraz powiastek ludowych. Kłobuk, topnik, barstuk oraz inni bohaterowie stali się potem elementami wielu utworów literackich autorstwa choćby Ireny Kwintowej, czy Maryny Okęckiej-Bromkowej. Koncepcja, teksty i opracowanie graficzne wystawy : Anita Romulewicz, kierownik Pracowni Regionalnej i Informatorium WBP w Olsztynie. Wystawę można obejrzeć przez cały styczeń w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku Warmińskim. Serdecznie zapraszamy.
/ / Wystawa „Demony, duchy. Kto mieszka w bajkach Warmii i Mazur?”

Wystawa „Demony, duchy. Kto mieszka w bajkach Warmii i Mazur?”

Wystawa „Demony, duchy. Kto mieszka w bajkach Warmii i Mazur?” prezentuje wybór legendarnych i baśniowych postaci, stworzeń i upiorów, znanych z warmińskich i mazurskich gadek oraz powiastek ludowych. Kłobuk, topnik, barstuk oraz inni bohaterowie stali się potem elementami wielu utworów literackich autorstwa choćby Ireny Kwintowej, czy Maryny Okęckiej-Bromkowej. Koncepcja, teksty i opracowanie graficzne wystawy : Anita Romulewicz, kierownik Pracowni Regionalnej i Informatorium WBP w Olsztynie. Wystawę można obejrzeć przez cały styczeń w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku Warmińskim. Serdecznie zapraszamy.