/ / Platforma Legimi czyli internetowa wypożyczalnia e-booków

Platforma Legimi czyli internetowa wypożyczalnia e-booków

Miejska Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Warmińskim rozpoczęła udostępnianie czytelnikom książek w elektronicznej formie. W ramach powołanego konsorcjum bibliotek publicznych województwa warmińsko-mazurskiego podpisano umowę z platformą Legimi, czyli internetową wypożyczalnią e-booków. Przez cały 2021 rok, na początku każdego miesiąca, w Wypożyczalni będą udostępnione kody, które umożliwią bezpłatne korzystanie z zasobów serwisu w danym miesiącu. Do końca grudnia tego roku są jeszcze kody do odebrania.
Aby uzyskać kod, trzeba być czytelnikiem biblioteki i mieć przy sobie kartę biblioteczną. Można go aktywować przez stronę www.legimi.pl/wbp_olsztyn bądź po zalogowaniu się na swoje konto w Legimi. Jeśli kod nie zostanie aktywowany do ostatniego dnia miesiąca – wygaśnie, a kolejny będzie można pobrać na początku następnego miesiąca.
Z wypożyczonych pozycji można korzystać na komputerach, laptopach, smartfonach, a także na wybranych czytnikach. Na ten moment kody nie dają możliwości czytania książek na urządzeniach Kindle, jednak w przyszłości ma się to zmienić. E-booki wypożyczone z Legimi można czytać na dwóch urządzeniach, wykorzystując ten sam kod.Miejska Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Warmińskim rozpoczęła udostępnianie czytelnikom książek w elektronicznej formie.