ODDZIAŁ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Posiada bogaty oraz zróżnicowany księgozbiór dla dzieci i młodzieży na który składa się z około 14 000 woluminów. W dziale książki dziecięcej są dostępne również  książki-zabawki, najpiękniejsze bajki i baśnie oraz książki terapeutyczne pomagające zrozumieć trudne zagadnienia.

Obok  książek dział dla najmłodszych posiada zbiór zabawek i klocków, gry planszowe, basen z kuleczkami oraz konsolę do gier Xbox.

W dziale książki młodzieżowej dostępne są książki z różnych gatunków literackich, zarówno polskich jak i zagranicznych autorów. Dział posiada także obszerny zbiór lektur szkolnych, a także komiksów oraz czasopism  młodzieżowych.

Informacje encyklopedyczne można uzyskać korzystając z księgozbioru popularno-naukowego lub stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. 

Oddział dla Dzieci i Młodzieży dodatkowo oferuje szereg spotkań i zajęć, których głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa,  między innymi lekcje biblioteczne, zabawy okolicznościowe, zajęcia literackie, edukacyjne, plastyczne. Organizuje również konkursy oraz wystawy dla dzieci i młodzieży.

W dziale dziecięco-młodzieżowym można miło spędzić czas samemu lub w gronie znajomych.

Pracownicy tego działu uczestniczą w przygotowaniu wystaw, spotkań autorskich, kulturalnych oraz promocji książki.