/ / 9 edycja Narodowego Czytania pod patronatem pary prezydenckiej

9 edycja Narodowego Czytania pod patronatem pary prezydenckiej

05.09.2020 roku o godzinie 12:00 na dziedzińcu Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim odbyła się 9 edycja Narodowego Czytania pod patronatem pary prezydenckiej. Miejska Biblioteka Publiczna miała zaszczyt być współorganizatorem tej imprezy razem z Muzeum na Zamku. Pomysłodawcą i realizatorem występu parateatralnego była Beata Błażewicz – Holzhey. Udział w wydarzeniu brali mieszkańcy miasta: Teresa Deniziak, Alina i Zenon Drozd, Halina Śledziewska, Wanda Gostomska, Irena Chojęta, Tadeusz Krenc, Lech Bielikowicz, Wiktor Baranowski, Irena Kuczykowska, Karolina Kołodziejska, Anna Lebiedzińska, Teresa Lipska, Alicja Markowska, Julia Olejnik, Tadeusz Czypiński, Michał i Paweł Kabała, Wojciech Motylewski, Wiesław Nowosielski, Bogdan Załęski oraz instytucje: Zamek w Lidzbarku Warmińskim, Oddział Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Lidzbarski Dom Kultury i Uniwersytet Trzeciego Wieku, Komenda Powiatowa Państwowej Strazy Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim, Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Lidzbarku Warmińskim, Zespół Szkół Ogólnokszytałcących im. Kazimierza Jagiellończyka w Lidzbarku Warmińskim, Grupa taneczna Ireny Ruszczky. Kostiumy Diana Rush. Dziękujemy mieszkańcom i gościom za liczne przybycie. Do zobaczenia za rok.